6 نکته درباره ماساژ درمانی  و اهداف آن برای سلامتی بدن

 

فواید ماساژ

 

ماساژ درمانی تکنیک های زیادی را شامل میشود و نوع ماساژ اتخاب شده معمولا به  نیاز و شرایط جسمی شما بستگی دارد. بطور کلی ماساژ درمانی بر روی عضلات و سایر بافت های نرم کار میکند تا به عملکرد بهتر بدن شما کمک کند.

بسیاری از تحقیقات علمی دربارره ماساژ درمانی مقدماتی و یا متناقض میباشد، اما بر اساس بسیاری از شواهد و مدارک حاکی از تاثیر مستقیم و مفید آن بر درد و سایر علایم  مرتبط با آن میباشد.

در این مقاله سعی داریم به شش نکته درباره ماساژ درمانی و اهداف آن برای سلامتی که شما باید بدانید اشاره کنیم.

  • شواهد نشان میدهد که ماساژ درمانی ممکن است برای برخی از شرایط درد مانند درد در ناحیه کمر و گردن مفید باشد،با این حال تحقیقات در مورد ماساژ برای سردردهای مزمن مقدماتی است و تا حدودی امیدوار کننده که البته هنوز به اثبات نرسیده.
  • تحقیقات نشان داده اند که ماساژ درمانی برای بیماران سرطانی برای کوتاه مدت ممکن است باعث کاهش درد شود، و نیز تحقیقات بعمل آمده حاکی از افزایش آرامش و تقویت روحیه در افراد مبتلا به سرطان میباشد.
  • براساس تحقیقات اخیر علمی ماساژ درمانی به بهبودی افراد مبتلا به افسردگی کمک زیادی کرده و در روند کاهش افسردگی تاثیر بسیاری داشته.با این حال، بر اساس تحقیقات بعمل آمده در سال 2013 در آمریکا شواهد نشان میدهد که ماساژ درمانی تاثیری بر مادران بارداری که دچار افسردگی شده اند ندارد.
  • در طی یک بررسی در سال 2010 در آمریکا محققین به این نتیجه رسیدند که ماساژ درمانی بطور موقت و بصورت چشمگیری در کاهش درد و خستگی عضلانی و علایم مرتبط با فیبرومیالژیا کمک میکند اما هنوز شواهد قطعی نیست.نویسندگان خاطرنشان کردند که مهم این است که ماساژ باعث ایجاد درد نشود.
  • مطالعات زیادی در مورد ماساژ درمانی در نوزادان نارس انجام شده است تا مشخص شود فایده دارد یا خیر. و در بررسی اخیر در سال 2010 به این نتیجه رسیدند که ماساژ درمانی با فشار متوسط باعث بهبود بخشی و افزایش وزن شده است.با این حال در سال 2013 مشخص کرد که شواهد کافی برای تاثیر مثبت ماساژ درمانی برای نوزادانی که سالم هستند وجود ندارد.
  • ماساژ درمانی اگر توسط یک پزشک آموزش دیده صورت پذیرد هیچ خطر و مشکلی بوجود نخواهد داشت ، با این حال ماساژ درمانی باید با احتیاط و در شرایط خاص بهداشتی انجام شود.

 

شرکت نیکان‌ آسا پرشین نماینده انحصاری محصولات ماساژور آرونت و بست رست ( Aront & BestRest) در خاورمیانه مباشد.

کلیه محصولات دارای تاییدیه های بین الملی ISO9001:2008 ، FDA، CE، ROHAS، UKAS، ISO1348-2003 می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضمن تبریک سال جدید به اطلاع کلیه مشتریان عزیز میرساند ارسال کالاهای خریداری شده پس از پایان تعطیلات انجام خواهد شد.